N, 2.02.2023

Sargvere keskusehoonet ei taha endale ei linn ega küla

Tiit Reinberg
Sargvere keskusehoonet ei taha endale ei linn ega küla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paide linnapea Kulno Klein kohtus neljapäeva õhtul Sargvere rahvaga ja pakkus neile välja, et linnavalitsus annab keskusehoone neile tasuta üle ja iga kuu ka tuhat eurot ülalpidamiskuludeks.
Paide linnapea Kulno Klein kohtus neljapäeva õhtul Sargvere rahvaga ja pakkus neile välja, et linnavalitsus annab keskusehoone neile tasuta üle ja iga kuu ka tuhat eurot ülalpidamiskuludeks. Foto: Dmitri Kotjuh

Neljapäeva õhtul arutasid Paide linnapea Kulno Klein ning Sargvere ja sealses kandis asuvate külade inimesed, kuidas minna edasi Sargvere keskusehoonega. Klein pakkus välja, et linnavalitsus annab maja rahvale tasuta üle ja iga kuu tuhat eurot selle ülalpidamiseks. Külarahvas oli seda meelt, et maja ülalpidamine peab jääma täielikult linnavalitsuse õlule ja palgata tuleb ka üks inimene.

Koosolekul sai kõigepealt sõna üks kõige vanem elanik, 88aastane Evi Treiman. «Probleemid algasid meil siis, kui linn parseldas mõisa maha,» alustas ta.

Treimani selgitusel oli kohalik kogukond lõpuks nõus, et linnavalitsus müüb mõisa ära, kui rahvas saab keskusehoones edasi tegutseda. Nüüd tunneb Treiman ennast petetuna, sest linnavalitsus tahab neid ka sellest majast välja tõsta.

Märksõnad
Tagasi üles