N, 23.03.2023

Rängast rünnakust politseinike vastu möödub 28 aastat

Järva Teataja
Rängast rünnakust politseinike vastu möödub 28 aastat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mälestushetk Mäos
Mälestushetk Mäos Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

15. detsembril möödub 28 aastat tulevahetusest Järvamaal Mäo ristis, milles hukkus kaks politseinikku ja kolmas sai raskelt vigastada. 

Neljapäeval, 15. detsembril mälestavad Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) ja Kaitsepolitseiameti töötajad Mäo mälestusmärgi juures teenistuskohustuste täitmisel hukkunud politseinikke ja piirivalvureid.

Kell 17 algaval mälestustseremoonial asetavad siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt, PPA peadirektor Elmar Vaher ja Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu hukkunud politseinike mälestusmärgi juurde pärja ning sõnavõtu teeb PPA kaplan Priidu Ellam.

Tseremooniale järgneb kell 18 Paide Püha Risti kirikus algav jumalateenistus ja mälestuskontsert. Jumalateenistust viivad läbi PPA peakaplan Valdo Lust, kaplanid Priidu Ellam ja Tuuli Raamat ning EELK Paide Püha Risti koguduse õpetaja Andres Tšumakov.

Kontserdil astuvad üles Koit Toome ja Nele-Liis Vaiksoo koos Tallinna politseiorkestriga. Dirigeerib Riivo Jõgi.

Kontsert on tasuta ja kuulama on oodatud kõik huvilised.

Järvamaal Mäos asuv mälestusmärk püstitati traagiliselt hukkunud Järva liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes 15. detsembril 1994. aastal koos kolleegide Janek Tšeljadinovi ja Väino Neidoga peatasid Mäos dokumentide ja koorma kontrolliks veoauto KAMAZ. Veoauto koormaks oli eelmisel päeval Tallinnast röövitud alkohol. Koorma ülevaatuse ajal väljus veoautost Andrei Iljuhhin, kes avas politseinike pihta tule. Marek Lemming hukkus sündmuskohal, Argo Kivi suri teel haiglasse, Janek Tšeljadinov sai tulevahetuses raskelt vigastada, Väino Neido pääses ainsana vigastusteta.

Taasiseseisvunud Eestis on teenistuskohustuste täitmisel hukkunud 25 politseiametnikku.

Märksõnad
Tagasi üles