N, 23.03.2023

GALERII ⟩ Hukkunud politseinike mälestusüritus möödus lumetormis

Järva Teataja
Hukkunud politseinike mälestusüritus möödus lumetormis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna möödus 28 aastat tulevahetusest Järvamaal Mäo ristis, milles hukkus kaks politseinikku ja kolmas sai raskelt vigastada. 

Neljapäeval, 15. detsembril mälestasid Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) ja Kaitsepolitseiameti töötajad Mäo mälestusmärgi juures teenistuskohustuste täitmisel hukkunud politseinikke ja piirivalvureid.

Mälestustseremoonial asetasid siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt, PPA peadirektor Elmar Vaher ja Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu hukkunud politseinike mälestusmärgi juurde pärja ning sõnavõtu tegi PPA kaplan Priidu Ellam.

Tseremooniale järgnes Paide Püha Risti kirikus jumalateenistus ja mälestuskontsert. Jumalateenistust viisidd läbi PPA peakaplan Valdo Lust, kaplanid Priidu Ellam ja Tuuli Raamat ning EELK Paide Püha Risti koguduse õpetaja Andres Tšumakov.

Kontserdil astusid üles Koit Toome ja Nele-Liis Vaiksoo koos Tallinna politseiorkestriga. Dirigeerib Riivo Jõgi.

Järvamaal Mäos asuv mälestusmärk püstitati traagiliselt hukkunud Järva liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes 15. detsembril 1994. aastal koos kolleegide Janek Tšeljadinovi ja Väino Neidoga peatasid Mäos dokumentide ja koorma kontrolliks veoauto KAMAZ. Veoauto koormaks oli eelmisel päeval Tallinnast röövitud alkohol. Koorma ülevaatuse ajal väljus veoautost Andrei Iljuhhin, kes avas politseinike pihta tule. Marek Lemming hukkus sündmuskohal, Argo Kivi suri teel haiglasse, Janek Tšeljadinov sai tulevahetuses raskelt vigastada, Väino Neido pääses ainsana vigastusteta.

Taasiseseisvunud Eestis on teenistuskohustuste täitmisel hukkunud 25 politseiametnikku.

Märksõnad
Tagasi üles