E, 27.03.2023

Meditsiinilised abivahendid jõudsid järvalastele lähemale

Anne Põder
, ajakirjanik
Meditsiinilised abivahendid jõudsid järvalastele lähemale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tegevusterapeut Kristi Mikola (vasakul) ja füsioterapeut Maive Sibul aitavad Järvamaa haigla abivahendite ja ortoosikabinetis leida inimestel õigeid tooteid ja proovivad nende sobivust kohapeal.
Tegevusterapeut Kristi Mikola (vasakul) ja füsioterapeut Maive Sibul aitavad Järvamaa haigla abivahendite ja ortoosikabinetis leida inimestel õigeid tooteid ja proovivad nende sobivust kohapeal. Foto: Dmitri Kotjuh

Vanasõna «Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem» peab nüüd paika Järvamaa haiglas, polikliinikus ja Paide perearstikeskuses, kui inimesed peaksid vajama oma tervisehädade leevenduseks meditsiinilisi abivahendeid. Seni tuli neid otsima minna Invaru müügipunktist, apteekidest või sootuks mõnest teisest linnast.

Eriti tundsid inimesed puudust jalatraumaga erakorralise meditsiini osakonda (EMOsse) sattumise järel karkudest. Eks sa katsu kipsis jalaga, millele toetada ei tohi, minna mööda linna karke otsima. Eriti nädalavahetusel, kui neid polegi kusagilt saada.

Paide perearstikeskuse teisel korrusel valmis hiljaaegu Järvamaa haigla ja Terviseabi OÜ koostöös meditsiiniliste abivahendite ja ortooside pood, kust arstide kirjutatud retseptiga või omal soovil osta tooteid, mis tervenemisele kaasa aitavad või elukvaliteeti parendavad.

Märksõnad
Tagasi üles