P, 26.03.2023

Jõuluvana Preedik ei mõõda kogumiskirge raha, vaid tundeelamustega

Anne Põder
, ajakirjanik
Jõuluvana Preedik ei mõõda kogumiskirge raha, vaid tundeelamustega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Priit Seire alias jõuluvana Preedik on katnud kogu ühe seina automudelite ja vahtkummist mänguasjadega.
Priit Seire alias jõuluvana Preedik on katnud kogu ühe seina automudelite ja vahtkummist mänguasjadega. Foto: Dmitri Kotjuh

Jõuluvana Preedik on Järva vallas inimene nagu iga teinegi, kel on põnevaid hobisid. Selgub, et ta on kirglik automudelite, nõukogudeaegsete vahtkummist mänguasjade, rahvarõivais nukkude, ralliautomudelite ja rallimütside koguja.

Preedik, kodanikunimega Priit Seire, ütles oma kogumishuvi kohta, et see sai alguse juba noores eas. Aastanumber võis olla 1982, kui ta sattus klassiekskursiooniga Venemaale ja nägi seal ühes kioskis müügil vägagi elutruud Kamazi kallurauto mudelit. «Mulle meeldis see väga, sest tundsin tolleaegsete veoautode vastu suurt huvi. Selles polnud midagi iseäralikku, sest muid autosid nõukogude ajal eriti ei liikunud ja kallurid nägidki ägedad välja,» meenutas ta.

Sellest ajast peale köitsid automudelid kõikjal Seire tähelepanu ja neid hakkas kalluri kõrvale juurde tekkima. «Automudelid olid defitsiit ja pigem oli neile peale sattumine õnneasi,» märkis ta.

Märksõnad
Tagasi üles