Nikotiinist loobujaid toetab esmakordselt interaktiivne erilahendus
TAI tänavuse kampaania juhtmõtteks on „Mulle aitab!“, mis peegeldab nikotiinitarvitamise erinevaid negatiivseid mõjusid, millest loobumise abil võitu saada soovitakse. 2022. aasta tubakast loobumise kampaania järeluuringu andmetel on peamisteks loobumise ajenditeks rahakulu, tervise halvenemine, oluline muutus elus ja sobimatus elustiiliga.
„Otsus sõltuvusest vabaneda ja oma elu üle taas kontroll haarata tasub välja öelda ka sõpruskonnas, sest ümbritseva keskkonna tugi on loobumisel suure tähtsusega,“ märgib Veerpalu. Nõuandeid raskuste ületamiseks ja motivatsiooni hoidmiseks saab Facebooki lehelt „Nikotiinivaba“. Esmakordselt pakub TAI nikotiinist loobujatele ka interaktiivset tuge. Selleks saab Nikotiinivaba Facebooki lehe kaudu ühenduse luua interaktiivse erilahendusega, mis Messengeri teel suheldes jagab toetavaid sõnumeid ja nõu esimesel neljal päeval, mil vastu pidada on kõige raskem. Lingi vestluslahendusega suhtluse alustamiseks leiab Facebooki lehe postitustest.
Kampaania sõnumeid edastab ilmekalt Tallinna Hobujaama bussipeatusse paigaldatud helilahendus, mille abil saab kuulata otsustavaid sõltuvusest vabanemise manifeste „Mulle aitab!“. Bussipeatus on hea koht, kus filmida ka oma isiklik nikotiinivabaduse manifest, mida on võimalik sotsiaalmeedias teistega jagada.
Mitmeid abivahendeid tubakast ja nikotiinist loobumiseks leiab veebilehelt tubakainfo.ee. Näiteks on saadaval Fagerströmi test, mis aitab määrata nikotiinisõltuvuse tugevust, ja loobumisplaan soovitustega toimetulemiseks esimestel päevadel, mil loobujal on kõige raskem.
Nõustamiseks võib pöörduda ka apteekri, oma perearsti või -õe poole, kes oskavad loobumisteekonnal motiveerida ja kasulikke nõuandeid jagada. Põhjalikku nõustamist koos raviplaaniga saab tubakast loobumise nõustamiskabinettidest, mis on tasuta ja kuhu saab soovija ise pöörduda, vajalik on vaid eelregistreerimine.