E, 27.03.2023

Siseminister ja päästeameti juhid tutvustasid varjumiskohtade loomise põhimõtteid

Eva Klaas
, reporter
Siseminister ja päästeameti juhid tutvustasid varjumiskohtade loomise põhimõtteid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Siseminister Lauri Läänemets, päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ja päästeameti varjumise nõunik Sten-Patrick Kreek selgitavad, kuidas võiks üht korrusmaja keldrit kohandada varjumiskohaks.
Siseminister Lauri Läänemets, päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ja päästeameti varjumise nõunik Sten-Patrick Kreek selgitavad, kuidas võiks üht korrusmaja keldrit kohandada varjumiskohaks. Foto: Dmitri Kotjuh

Üle poole Eesti inimestest elab kortermajades ja uuringud näitavad, et kortermajade elanikud on kriisiolukorras kõige haavatavamad. Eile tutvustasid siseminister Lauri Läänemets, päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ja päästeameti varjumise nõunik Sten-Patrick Kreek Paides Pärnu 9 keldris varjumiskindluse parandamise plaani.

Läänemets märkis, et kriteeriumidele vastavate varjumiskohtade vajadus on kerkinud tervalt esile seoses Ukraina sõjaga, kuigi siseministeerium ja päästeamet on juhtinud tähelepanu ohuolukorras varjumise vajalikkusele palju varem. Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu sõnas, et varjumiskohtade loomise võimaluste vastu on viimasel ajal tundnud suurt huvi nii asutused kui ka korterühistud.

Siseminister Lauri Läänemets ütles, et tegi eelmisel nädalal valitsusele ettepaneku eraldada päästeametile 15 miljonit eurot aastas, et korraldada taotlusvoore, millega toetada korteriühistutes varjumiskohtade loomist või ruumide kohandamist vastavaks. «Selline toetusmeede võimaldaks hinnanguliselt igal aastal toetada 300–500 korteriühistut,» märkis ta.

Märksõnad
Tagasi üles