R, 9.06.2023

Erilised pastakad toovad kokku erilisi inimesi

Tiit Reinberg
Facebook Twitter
Comments
Koguja Marek Aardevälja ütleb, et pastakas pole üksnes praktiline tarbeese, vaid teatud olukordades ka staatuse näitaja, sest nende hinnad võivad tõusta tuhandete eurodeni.
Koguja Marek Aardevälja ütleb, et pastakas pole üksnes praktiline tarbeese, vaid teatud olukordades ka staatuse näitaja, sest nende hinnad võivad tõusta tuhandete eurodeni. Foto: Anne Põder

Laupäeval Türi kultuurikeskuses olnud pastakakogujate 20. kokkutulekul käis üle paarikümne huvilise. Oma erilisi kogusid näitas viis kollektsionääri.

Kokkutulekut korraldanud Maire Pettai ütles, et nad lasevad ka igaks kokkutulekuks kirjadega värvilisi pastakaid teha, et neid siis osalejaile jagada. «Ikkagi mälestus ja hea meelde tuletada, kus ja millal kokku saadi­,» lisas ta.

Pettai korraldas kokkutulekut ka Kehtnas, kus oli kohal üle 30 inimese üle Eesti. Oma kodukandis Türil teab ta nimetada vähemalt viit temaga sama hobi jagavat inimest. «Paljud teevad seda omaette ega löö eriti kampa,» kurtis ta. «Oleks tore, kui meid ikka rohkem kokku saaks.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles