R, 9.06.2023

Kolm metsa jäetud kitsetalle pääsesid napilt surmasuust

Anne Põder
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Kallaste hobitalu perenaine Liina Saks võttis metsa surmasuhu viidud kitsetalled küll praeguseks oma hoole alla, kuid kui kellelgi on huvi vahvaid kitsepoisse ise kasvatada, siis kaks neist on tulevikus päriskodu otsingutel.
Kallaste hobitalu perenaine Liina Saks võttis metsa surmasuhu viidud kitsetalled küll praeguseks oma hoole alla, kuid kui kellelgi on huvi vahvaid kitsepoisse ise kasvatada, siis kaks neist on tulevikus päriskodu otsingutel. Foto: Erakogu

Kallaste hobitalus kosuvad praegu poolekuused kodukitse talled, kes leiti veebruari keskel Paide linnas Korba küla kandis jõe lähedalt maantee äärest mahajäetuna. Esialgu jäi seal kandis kalastanud meestele silma kaks ja viis päeva hiljem üks vastsündinud kitsetall.

Kuna kalamehed ei osanud midagi jahmatavate leidudega peale hakata, pöördusid nad lähimasse majapidamisse, et maad uurida, ega pererahvas tea midagi metsas ringi uitavatest kitsedest.

Selles talus elab Tertu Raudkivi oma perega, kes ei osanud küsimusele, ega kusagilt lähedusest ole kitsetalled kaduma läinud, midagi vastata. Talle teadaolevalt ei kasvata Korba külas küll keegi kitsi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles