Saada vihje

Moodne arvelduskonto –Rahakoguja teenib nüüd 2% intressi aastas

Copy
Eurod
Eurod Foto: Arvo Meeks

18. septembril tõuseb Rahakoguja aastaintress 2% peale ning muutuvad ka Swedbanki tähtajaliste hoiuste intressimäärad.

Rahakoguja on põhimõtteliselt tavaline arvelduskonto, sest sellel ei ole teenustasu ning sealt saab raha iga hetk teenustasuta ja viivituseta välja võtta või lisada. Lisaks saab sinna aga nupukalt juurde koguda, näiteks kaardimaksetelt ümardades. Fikseeritud intressi teenitakse iga päeva lõpus kontojäägilt.

Lisaks Rahakoguja intressile muutuvad Swedbanki tähtajaliste hoiuste intressid. Uued tähtajaliste hoiuste intressimäärad alates tänasest on: ühekuuline 2,25%, kolmekuuline 3,4%, kuuekuuline 3,75%, üheksakuuline 3,8%. Aastase tähtajalise hoiuse intress jääb samaks, mis varasemalt ja on 4,25% aastas.

Äriklientidele kehtivad samad intressimäärad mis eraklientidele. Ärikliendid, kes soovivad paindlikumalt hoiustada, saavad üleöödeposiidi lepingu sõlmimisega teenida kontojäägilt arvestatavat intressi vahemikus 1,49–1,99% aastas.

„Meie eesmärk on aidata kujundada inimestel säästmis- ja kogumisharjumust. Seetõttu pakume tugeva alternatiivina klassikalisele arvelduskontole moodsamat lahendust – Rahakogujat, mis lisaks intressi teenimisele suunab inimese käitumist. Kui arvelduskonto puhul raha n-ö tuleb ja läheb, siis Rahakoguja puhul muutub ka käitumuslik pool. Raha liigutamine Rahakogujast arvelduskontole ja vastupidi on teadlik otsus: summa tuleb valida ja kohe on ka selge ülevaade, kui palju säästud vähenevad või suurenevad,“ kommenteeris Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Klientidel, kellel on Swedbankis juba Rahakoguja leping olemas, muutub intress automaatselt ka olemasolevatel lepingutel. Juba sõlmitud tähtajalistel hoiustel intress automaatselt ei muutu, hoiuse sõlmimise ajal fikseeritud intress kehtib lepinguperioodi lõpuni.

„Rahakoguja 2% intressi ja lähiriikides pakutava arveldukonto intressi ligikaudu 0,25% vahe on praegu juba kaheksa korda Rahakoguja kasuks. Saame kinnitada, et klientidele läheb selline lahendus väga korda – Rahakoguja lepingute maht on kasvanud 70% võrreldes aastataguse ajaga ning üle 55% võrreldes selle aasta algusega. Praeguse Rahakoguja portfelli mahu juures maksame aasta jooksul klientidele intressidena välja ligi 4,5 miljonit eurot,“ lisas Ulla.

Märksõnad

Tagasi üles