Ussisõdalased võtsid kasutusele 20 000 eurot masknud kingituse

Kuido Saarpuu
Copy
Õppus "Ussisõnad" Järvamaal. Eelmisel aastal kinkis Paide masinatehas Järva malevale mobiilse teetõkkekomplekti. Õppusel “Ussisõnad” leidis see staabialal ka kasutamist.
Õppus "Ussisõnad" Järvamaal. Eelmisel aastal kinkis Paide masinatehas Järva malevale mobiilse teetõkkekomplekti. Õppusel “Ussisõnad” leidis see staabialal ka kasutamist. Foto: Kuido Saarpuu

Eelmisel aastal kinkis Paide masinatehas Järva malevale mobiilse teetõkkekomplekti. Õppusel “Ussisõnad” leidis see staabialal ka kasutamist.

"Masinatehas töötas välja mobiilsete ratastel liigutatavad metallist teetõkked ja neid oleme teinud välja kolm komplekti. Näiteks kasutab neid 300 kilogrammi kaaluvaid tõkkeid Tallinna Sadam, kui on vaja liiklust suunata. Üks komplekt kunagi kaitsetööstuse liidu liikmena välja arendatud prototüübist oli jäänud meile seisma ja otsustasime Ukraina sündmuste ja Eesti kaitsevõime tugevdamise teemade päevakorda kerkimise valguses anda selle Kaitseliidu käsutusse ehk sinna, kus neid kõige rohkem on vaja,"on ettevõtte juhatuse liige Jaan Meikup maakonnalehele varem selgitanud.

Haagise ja sellele paigutatud metallist teetõkete maksumus suurusjärgus 20 000 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles