K, 29.11.2023

VEEBIPOLITSEINIK ⟩ Igasugune piltide töötlemine ja naljaklippide tegemine ja sotsiaalmeediasse üles laadimine on kiusamine

Järva Teataja
Facebook
Comments
Huvi Eestis välja mõeldud küberlahingu vastu on nelja aastaga hüppeliselt kasvanud. Pilt on illustreeriv.
Huvi Eestis välja mõeldud küberlahingu vastu on nelja aastaga hüppeliselt kasvanud. Pilt on illustreeriv. Foto: Sander Ilvest

Kesk-Eesti veebipolitseinik Virginia Ciunite paneb internetikasutajatele südamele, et nad oleksid eraeluliste piltide ja videote saatmisel ettevaatlikud. 

Politseile on laekunud erinevate videode ja piltide kohta mitmeid lugusid. Vahel naljana mõeldud teod võivad võtta aga väga tõsise pöörde nii kannataja kui ka tegija jaoks. „Teatud juhtudel võib küberkiusamine osutuda õigusrikkumiseks või lausa kuriteoks, mille toimepanijat võib oodata karistus rahatrahvist vabadusekaotuseni.

Seega kordame mõned väga olulised punktid üle:

Paljastavate piltide omamine, salvestamine ja edasi saatmine on kuritegu.

Kui Sulle saadetakse pilte-videosid, siis ära salvesta ega saada edasi. Anna parem sellest teada oma vanemale, õpetajale või politseile.

Me ei tohi luba küsimata pildistada ega filmida teist inimest. Teise isiku piltide loata levitamine on autoriõiguste rikkumine.

Igasugune piltide töötlemine ja naljaklippide tegemine ja sotsiaalmeediasse üles laadimine on kiusamine. Kui märkad veebis kiusamispostitust, tee oma panus ja „repordi“.

Kui keegi pressib siivutuid pilte välja, siis ära mine sellega kaasa, vaid teavita politseid.

Kui märkad, reageeri ja anna teada

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles