Naiskodukaitse õpetab, kuidas viia läbi turvalise interneti külalistundi 1.-5. klassile

Järva Teataja
Copy
Tahvlit saab kasutada ka sülearvutina.
Tahvlit saab kasutada ka sülearvutina. Foto: Samsung

Naiskodukaitse korraldab 7. novembril kõigile lapsevanematele, õpetajatele, noorsootöötajatele ja teistele huvilistele avaliku koolituse, mille käigus õpitakse läbi viima turvalise interneti külalistundi 1.-5. klassi õpilastele.

Koolitust viib läbi Naiskodukaitse Harju ringkonna liige ja Tartu Ülikooli infovastupidavuse nooremteadur Diana Poudel, kes on läbi viinud sadu sarnaseid külalistunde üle Eesti. Diana on digipädevuse ekspert, kes on ka raamatu “Turvaline internet. Digimaailma teejuht” ja lauamängu “Häkkerite lahing” autor.

Kõik koolitusel osalejad saavad endale slaidid, mida võivad ise külalistundide läbi viimiseks kasutada. Koolitusel tutvustab Diana slaide ja jagab nippe ning trikke, mis aitavad tundi paremini läbi viia.

Koolitusele on oodatud osalema kõik, kes on mures noorte turvalisuse pärast internetis ja soovivad anda ise panuse probleemi lahendusse, tehes näiteks paar külalistundi oma laste koolis või mõnele noortegrupile.

Koolitus toimub 7. novembril kell 18:30 - 21:00 Zoomi keskkonnas. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

Antud koolitus on mõeldud AINULT täiskasvanutele ja lapsi kõrvale kuulama palutakse mitte võtta.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse, sealhulgas ka infovastupidavuse valdkonda. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3800 liiget.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles