Teeolud püsivad talvised

Järva Teataja
Copy
Imaverest Viljandi poole kulgev maantee oli reede öösel paremas seisukorras kui Tallinna—Tartu maantee, mis oli täiesti lumme tuisanud. Reede hommikul oli Imavere teel veel pisut asfalti näha.
Imaverest Viljandi poole kulgev maantee oli reede öösel paremas seisukorras kui Tallinna—Tartu maantee, mis oli täiesti lumme tuisanud. Reede hommikul oli Imavere teel veel pisut asfalti näha. Foto: Elmo Riig

Täna varahommikul on teekatted suurematel riigiteedel üle Eesti kergelt lumised või sõiduradade vahel lumised. Väiksematel tugi- ja kõrvalteedel on kinnisõidetud lumi ja sõiduolud võivad olla keerulisemad.

Jätkuva lumesaju tõttu on Läänemaal, Tartu- ja Jõgevamaal sõiduolud muutlikud. Vaatamata hooldetöödele tuleb arvestada nii lumiste kui libedate lõikudega pea kõikjal.

Ilmaprognoosi kohaselt on täna päeval pilves, väheste selgimistega ilm. Päeval sajab mitmel pool lund, põhjarannikul võib olla pinnatuisku. Temperatuur nii õhus kui ka teepinnal on miinuspoolel, rannikul paiguti tõuseb 0-kraadi lähedale. Teeolud on valdavalt lumised ja esineb libedaid teelõike.

Palume liiklejatel arvestada, et talvised teeolud on muutlikud ning teekonda planeerides tuleb varuda rohkem aega, vajadusel vähendada sõidukiirust, vältida ohtlikke manöövreid ja hoida pikivahet. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta vaata http://tarktee.ee

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles