Tublid rohejahtijad said auhinnatud

Järva Teataja
Copy
Foto: Sandra Süsi

Esmakordselt toimunud keskkonnaprogramm Rohejaht tõi nelja kuu jooksul kokku 14 500 osalejat, kes aitasid uuele elule 1,3 miljonit kasutatud küünlaümbrist ning 3,5 tonni vanaelektroonikat. Reedel Tallinnas toimunud Rohejahi lõpuüritusel selgusid kampaania tublimad osalejad, nende hulgas oli ka mitu Järvamaa haridusasutust.

Noortele suunatud hariduslikus keskkonnaprogrammis osalenud noored kogusid kokku ja tõid Kuusakoskisse tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid ning kasutuks muutunud väikeelektroonikat – tuhandeid vanu telefone, arvuteid, juhtmeid, laadijaid ja muud nutiprahti. Rohejahi põhieesmärk oli lasteaialaste ja kooliõpilaste keskkonnateadlikkuse suurendamine, ringlussevõtu ja jäätmete sorteerimise vajalikkuse teadvustamine.

"Keskkonnaprogrammist võttis seekord osa 483 rühma Eesti eri paigust, mida on 25 protsenti rohkem kui eelmisel aastal, osalejate arv kasvas koguni 41 protsenti," ütles Rohejahi käivitaja, juhtiva ringlussevõtu teenuste ettevõtte Kuusakoski juhatuse esimees Urmo Viisitamm. "Kuna Rohejahi ulatus on kiiresti kasvanud ja näeme, et noortele väga meeldib mänguline ühistegevus, siis selle haridusliku programmiga on oodatud kõik teisedki ettevõtted, asutused ja organisatsioonid ühinema."

Tagasi üles