Esna mõisas näeb augustis suveteatrit

Järva Teataja
Copy
10. augustil esietendub Esna mõisas “Võluöö ulgumerel”.
10. augustil esietendub Esna mõisas “Võluöö ulgumerel”. Foto: Léon Allik / Theatrum

10. augustil esietendub Järvamaal Esna mõisas Kristjan Üksküla lavastus “Võluöö ulgumerel”. Elava muusika, laulude ja tantsudega põimitud absurdikomöödia põhineb kahel lühinäidendil, mille autoriks on üle maailma tuntud poola näitekirjanik Sławomir Mrożek.

Esna mõisa saal muutub lavastuse esimeses vaatuses hotellitoaks, kus peatuvad kaks ühisel tööreisil viibivat kolleegi. Kui keset ööd ilmub hotellituppa võluv naisterahvas, muutub nii kollegiaalsuse kui ka kaine mõistuse säilitamine omaette väljakutseks.

Teises vaatuses leiab publik end ulgumerelt, kus hulbib lihtne parveke kolme laevahukust pääsenud frakis mehega, kelle toiduvarud on otsa saanud. Kuna tegu on poliitiliste võimete poolest väga andeka seltskonnaga, algavad tipptasemel läbirääkimised, et leida kõiki osapooli rahuldav lahendus.

Eelmisel aastal 400. juubelit tähistanud Esna mõis on lavastaja Kristjan Üksküla jaoks üks inspireerivamaid kohti Eestimaal, kus valitseb eriline atmosfäär — koha vaim — mis kutsub sinna ikka ja jälle tagasi pöörduma.

Lavastuse "Võluöö ulgumerel" eesmärk on pakkuda inimestele rõõmu ja mõtteainet huumori kaudu ning ühtlasi ka põhjust, et külastada seda imelist paika Eestimaa südames.

Lavastuse “Võluöö ulgumerel” autor on Sławomir Mrożek, lavastaja Kristjan Üksküla ja kunstnik Maarja Viiding. Näitlejatena astuvad üles Kaspar Velberg (Linnateater), Kristjan Üksküla (Theatrum), Hele Palumaa, Paul Abiline, Mathias Ausmeel, Johan-Eerik Kõlar, Sundari Lüllmann, Raili Kõlar.

Etendused toimuvad 10.–30. augustini.

Tagasi üles