Ohuolukordade arv raudteedel kasvab

Järva Teataja
Copy
Raudteeülekäik
Raudteeülekäik Foto: Marianne Loorents / AS Postimees Grupp

Viimasel kolmel aastal on toimunud kõige rohkem ohuolukordi Harjumaa raudteeülekäikudel, selgub Elroni ohutusstatistikast.

„Ülekäigukohtadel on aastatel 2021 – 2023 toimunud kokku 82 ohuolukorda ehk napikat, kus jalakäijat lahutas kokkupõrkest reisirongiga vaid kuni paar sekundit,“ ütles Elroni ohutusjuht Natali Aosaar. „Suurem osa ohuolukordadest on leidnud aset Keila, Nõmme, Tondi, Hiiu, Laagri ning Kehra ja Tapa ülekäigukohtadel. Õnnetusjuhtumeid on ülekäigukohtadel viimase kolme aasta jooksul toimunud seitse.“

Aosaare sõnul on viimastel aastatel vähenenud küll õnnetuste arv, kuid ohuolukordade arv on kasvusuunal. „See on tingitud nii liikluskoormuse üldisest kasvust piirkondades ja sellega seotud tähelepanu hajumisest. Näeme ka pärast ohuolukorda rongi pardakaamera pilti analüüsides, et paljud ohuolukorrad on seotud raudteed ületades kõrvalise tegevusega tegelemisega – näiteks on inimesed süvenenud oma nutitelefoni. Kutsume jalakäijaid üles olema raudteed ületades eriti tähelepanelikud, sest rongi pidurdusteekond on olenevalt ilmast 400 - 1400 meetrit.“

Ligi kolmandik raudteeülekäikude ohuolukordadest on seotud lastega. 2024. aasta esimese viie kuuga on registreeritud raudteeülekäigukohtadel napikaid juba 17 (peamiselt Tallinn-Keila liinil) ning on toimunud üks õnnetusjuhtum.

Eestis alustas raudteeohutusele keskenduv Operation Lifesaver Estonia eelmisel nädalal teavituskampaaniat „Palun hoidu rongi eest. Elu võib muutuda sekunditega“.

Tagasi üles