Skautlus andis sõbrad ja enesekindluse

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Helen Pill võttis suurlaagri korraldamise pakkumist saades mõtlemisaega. Soov end proovile panna sai kahtlusest võitu.
Helen Pill võttis suurlaagri korraldamise pakkumist saades mõtlemisaega. Soov end proovile panna sai kahtlusest võitu. Foto: Andrus Kopliste / Järva Teataja

Helen Pill (27) on Eesti skautluse 100. aastapäevale pühendatud juubelilaagri peakorraldaja. Albu vallas Vetepere külas kasvanud tüdruk alustas skautlusega Kõrvemaa lipkonnas.


Kui kaua oled skaut olnud?
Skautlus jõudis minuni, kui Aune Suve tuli Albu valda noorsootöötajaks ja hakkas seda asja vedama. Minu onutütar Maarja käis ühes skaudilaagris ja mingil hetkel kokku saades ta muljetas, et nii äge oli ja et seal olid sellised ja sellised inimesed. Nii tore olevat olnud ja palju nalja olla saanud. Siis ma mõtlesingi, et võiks ju uurida, mida see endast kujutab, läksin ühele skaudikoondusele ja sealt see alguse sai. Skaudiks astusin aastal 2000.
Seega koondustel ja laagrites osalemiseks ei pea skaut olema?
Liikmetele on laagris osaleda alati soodsam, aga oodatud on kõik huvilised tutvuma, kas see elustiil ja laagrielu üldse sobib. On ju neid, kes räägivad, et nad lähevad lausa täpiliseks, kui peavad telgis magama (naerab). Teised aga on valmis suvi otsa telgis elama.
Kuidas su vanemad sellesse suhtusid, et sinust skaut sai?
Algul oli see neile tibake võõrastav. Neile oli harjumatu, et enne oli tüdruk kogu aeg kodus, aga siis hakkas pidevalt eemal viibima. Mäletan, kui Aune tegi mulle 21. sünnipäevaks üllatuspeo ja sinna olid kutsutud mu vanemad ja skaudid. Pärast seda ütlesid ema-isa, et nende süda on rahul. Enne nad väga seda seltskonda ei teadnud.

Märksõnad

Tagasi üles