EDASIMINEK: euroste korteritega maja sai portsu aknaid ette

Viisu maja

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Kaks aastat tulid Roosna-Alliku vallas Viisu külas müüki korterid hinnaga üks euro. Esialgu lootsid kärsitumad korteriomanikud 2013. aasta talveks sisse kolida. Sellest plaanist pole siiani asja saanud, kuid lootust on.

Tellijale

Korteriühistu juhatuse esimees Mai Assak-Lehtmets selgitas, et vald omalt poolt on vahetanud trepikoja aknad. Ühistu on aga paigaldanud keldriaknad. «Ühistus on õnneks olemas paar tublit remondimeest. Nende trepikojas on ka uus välisuks ees, teise trepikoja uks ootab veel paigaldamist. Majja tuleb veetoru, kuid korterite veetorustike taastamine seisab kahe asja taga. Esiteks on oluline, et kõigile korteritele saaks uued aknad ette, et torustik talvel ära ei külmuks. Teiseks probleemiks on see, et mõned korteriomanikud ei ole oma kohustusi ühistu ees õigeaegselt täitnud. Üks korter läheb lähiajal kohtutäituri kaudu oksjonile. Nüüd pole tema hind enam üks, vaid kakssada eurot,» kirjeldas ta olukorda.

Assak-Lehtmets nentis, et nende majas on vaja veel palju töid teha, aga tööde tegemise eelduseks on raha. «Oleme otsustanud remondiraha koguda vähehaaval, sest inimestel kulub raha ka elamiseks oma senises elukohas. Lisaks peab ju oma korterit remontima igaüks ise.»

Tagasi üles