Terviseamet: tõbisena vältige haiglas viibivate lähedaste külastamist

Viirushaiguste laine püsimist näitab ilmekalt see, et Viljandi haiglas on patsientide külastamine juba ligi neli nädalat olnud keelatud. Lõppu sellele keelule veel ei paista.

FOTO: Marko Saarm

Terviseamet tuletab meelde, et viiruste üha laiema leviku ja haigestunute arvu kasvu tõttu tuleks haigussümptomite esinedes vältida haiglas viibivate lähedaste külastamist.

 

„Hetkel kasvab gripi levik iga nädalaga mitmekordselt, seetõttu tahame kõigile südamele panna, et nad ei läheks tõbistena haiglas viibivaid patsiente külastama – nõrgenenud immuunsusega inimestele võib viirustesse nakatumine lõppeda surmaga,“ ütles terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.

Grippi haigestumine jõudis aasta viiendal nädalal märkimisväärse tõusuni – perioodil 28.01- 03.02.2019 vajas ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstiabi juba 6424 inimest, juurdekasv eelnenud nädalaga oli 41 protsenti. Grippi haigestunute arv kasvas 60 % võrra. Grippi haigestumuse intensiivsust saab hetkel hinnata keskmiseks ning gripi levikut laialdaseks.

Grippi haigestumine jõudis aasta viiendal nädalal märkimisväärse tõusuni – perioodil 28.01- 03.02.2019 vajas ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstiabi juba 6424 inimest, juurdekasv eelnenud nädalaga oli 41 protsenti.

„Hetkel ei ole meile teadaolevalt veel  ükski Eesti haigla külastuste keeldu välja kuulutanud, kuid varasematel aastatel on gripi leviku kõrghooajal patsientide kaitseks seda tehtud,“ lisas Sadikova.  Inimestel, kes tunnevad end haigena või kel on haigusnähud juba avaldunud, palutakse haiglasse lähedasi vaatama mitte minna ja piirduda helistamisega.

Terviseamet on sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tegutsev valitsusasutus, kelle tegevuse eesmärgiks on tervisliku elu- ja õpikeskkonna kujundamisele suunatud rahvastiku tervise poliitika elluviimine tervishoiu-, tervisekaitse-, kemikaaliohutuse ja meditsiiniseadmete valdkonnas.

Tagasi üles