iDeal kampaania

Selgus kõige eestilikum sõna

Sõnajalg

FOTO: Katrin Ubaleht

​Eesti Rahvusringhäälingu poolt ellu kutsutud kõige eestilikuma sõna konkursi võitis «sõnajalaõis». Teisele ja kolmandale kohale tõusid rahvahääletuse tulemusena sõnad «öö» ja «kullakallis».

Kõige eestilikuma sõna valimise idee autor, ERR-i ajakirjanik Rain Kooli rääkis ERR-ile, et «Sõnajalaõis» on väga vahva valik. «See on üdini eestilik mitmes mõttes: rahvuslik-müütilise mõistena on selles salapära, õnneigatsust ning üldist pürgimist läbi raskuste tähtede poole. Lisaks on see lühikeste, kiirete silpide ja kahe õ-tähega ka häälduslikult väga eestilik sõna,» ütles ta.

Kõige eestilikuma sõna rahvahääletusele jõudis 30 sõna, mida inimesed suure sõnakorje raames kõige sagedamini esitasid. Kokku laekus üleskutse peale enam kui 2000 erinevat sõna – kui edetabelisse jõudnud sõnu esitati korduvalt, siis enamus sõnakorje peale esitatud sõnadest esinesid üks või kaks korda.

Kokku anti rahvahääletusel enam kui 7000 häält. Rahvahääletuse tulemusena selgunud esiviisik oli populaarsuse põhjal järgmine: sõnajalaõis, öö, kullakallis, pööriöö, kurat.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles