Sel nädalal keskenduvad politseinikud joobes juhtidele

Sõidukijuhtide joobekontroll.

FOTO: Mihkel Maripuu

Ühisettevõtmisena pööravad sel nädalal politseinikud üle Euroopa veel suuremat tähelepanu joobes sõidukijuhtidele. Aktsioon toimub Euroopa liikluspolitseinikke ühendava võrgustiku TISPOL (European Traffic Police Network) eestvedamisel.

„Õnneks ei ole selle aasta viie kuuga roolijoodiku põhjustatud liiklusõnnetuses saanud ükski inimene surma, kuid see ei tähenda, et tervikpilt oleks läinud märgatavalt paremaks,“ ütles politsei- ja piirivalveameti juhtkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Mai lõpu seisuga on Eestis juhtimiselt kõrvaldatud 2566 joobes sõidukijuhti, 956 neist oli kriminaalkorras karistatavas joobes. Roolijoodikute põhjustatud liiklusõnnetustes sai viie kuu jooksul vigastada 36 inimest.

Sirle Loigo peab heaks märgiks seda, et inimesed aitavad üha aktiivsemalt kaasa, et joobes juht kiiresti liiklusest kõrvaldada. „Täname ja tunnustame neid inimesi, kes kahtlase sõidustiiliga autot nähes annavad sellest teada häirekeskuse numbrile 112. Kontrollimisel selgub tihtipeale, et juht on kaine ja ilmselt oli auto ebakindel sõidustiil põhjustatud nutiseadme näppimisest. Kuid ainuüksi valvsate liiklejate kõnede abil peeti Ida prefektuuris viie kuuga kinni 87 rikkumisega silma hakanud sõidukijuhti, neist 65 olid joobes,“ selgitas Loigo.

Mai lõpu seisuga on Eestis juhtimiselt kõrvaldatud 2566 joobes sõidukijuhti, 956 neist oli kriminaalkorras karistatavas joobes.

2018. aasta jooksul hukkus joobes sõidukijuhtide põhjustatud liiklusõnnetustes 12 inimest ja sai kannatada 191 inimest.

Tagasi üles