Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Helkurite jagamine tõi suurvõidu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Paide gümnaasiumi neljandikud hoolitsevad selle eest, et projekti «Helkur on popp» eestvedajad Siiri Sitska ja Ivi kukk oleks helkuritega varustatud ka päikesepaistelisel kevadpäeval. | FOTO: Kristo Kivisoo / Järva Teataja

Teisipäeval kuulutati Tallinnas Renault’ haridusprogrammi «Ohutu liiklemine kõigile» käigus tehtud üle-eestilise liiklusohutust ja keskkonnasäästlikke liiklemisviise propageeriva konkursi «Sinu idee, sinu algatus» lõpuüritusel välja võitjad, kelleks osutusid Paide gümnaasiumi IVa ja IVb klasside õpilased projektiga «Helkur on popp».

Möödunud hilissügisel alguse saanud kampaania eesmärk oli teadvustada helkuri kandmise vajalikkust ja teha see noorte hulgas popiks.


Novembrist detsembrini kontrollisid Paide gümnaasiumi neljandikud koolis, kui paljud õpilased ja õpetajad helkurit kannavad. Kampaania esimestel päevadel selgus, et helkurit ei kanna mitmesugustel põhjustel 253 last ja 17 õpetajat, aga lõppeks kasutas helkurit kogu koolipere.

Konkursi peaauhind on võitjarühma sõit Prantsusmaale rahvusvahelisele «Sinu idee, sinu algatus» finaalvõistlusele 8.–10. juunil. Rahvusvahelise finaaliga kaasneb käik Disneylandi lõbustusparki.

Tagasi üles