iDeal kampaania

Vabu töökohti jagub! Töötukassa stendid on kuulutustega täidetud

FOTO: Toomas Huik Postimees

Tööturg liigub kevade poole, kuid oodatud töötuse langust pole veel saabunud. Märtsikuus oli Järvamaal 904 registreeritud töötut, mis moodustab 5% tööealisest elanikkonnast, teatas töötukassa Järvamaa osakonna juhataja Eha Tasang.

Uusi töötuid võeti arvele 134. Töötu seisund lõppes 177 inimesel. Neist suurem osa ehk 118 asus tööle, 34 inimest ei pöördunud 30 päeva jooksul kordagi Töötukassasse, 17 inimest lõpetasid tööotsingud omal soovil, kolm inimest asus tegevusse äriühingu juhatustesse, kaks jäid vanaduspensionile, ühel lõppes elamisluba ja kaks asusid ettevõtlustoetuse abil tegelema oma ettevõttega.

Tasang kirjutas kokkuvõttes, et tööle minejate hulk oli hüppeline ning vabu töökohti on märtsikuus samuti hulgalisest üles antud. Töötukassa stendid ja seinad on 102 uue töökuulutusega täidetud. Uute tööpakkumiste hulgas on keeruline orienteeruda, kuid lihtsamaks teeb valiku see, et valdkonniti on olukord traditsiooniline. Kõige enam ehk 31% kuulutustest pakuvad töökohti teenindus- ja müügitöötajatele. 18% tööpakkumistest on lihttöölistele, 16% oskus- ja käsitöölistele ning 10% seadme- ja masinaoperaatoritele. Ülejäänud valdkondades on pakkumisi kolm kuni kaheksa protsenti.

Tööturu ja ettevõtjate ergutamiseks korraldab Töötukassa esimese Järvamaa töömessi. Ennast tutvustama ja vabadest töökohtadest teavitama on registreerinud üle 20 ettevõtte.

Kõik tööotsijad on oodatud Paide kultuurikeskusesse 24.aprillil kell 11-15.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles