iDeal kampaania

Kutsehariduskeskuses algas talvine vastuvõtt

Järvamaa Kutsehariduskeskus

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Kutseõppeasutused ootavad õppima uusi õpilasi: vastuvõtt on käimas 15 koolis ning õpinguid saab alustada nii põhihariduse kui keskhariduse alusel, aga ka põhiharidust omandamata.

Haridus- ja teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo selgitusel suudavad kutseõppeasutused korraldada oma tööd paindlikult ning talvine vastuvõtt annab võimaluse alustada õpinguid ka neile, kellel suvel veel sellist vajadust või soovi polnud. „Kutsume õppima nii noori kui ka täiskasvanuid, kes tahavad omandada eriala või soovivad ennast täiendada,“ ütles ta.

Põllo lisas, et õppekavade valik on lai, ulatudes traditsioonilistest erialadest, nagu ehitaja, autotehnik või juuksur, nüüdisaegse robotitehnikani. "Oleme palju panustanud kutseõppe kvaliteedi kindlustamisse ning üha paremaks muutnud koostöö tööandjatega tagab selle, et õpitud uute oskustega leitakse tööturul kindlasti rakendust.“

Järvamaa kutsehariduskeskus ootab õppima teetöömasinate juhiks (haridusnõudeta), plaatijaks, laotöötajaks, kalakasvatajaks, lüpsjaks ja puhastusteenindajaks-juhendajaks (põhihariduse alusel) ning laohoidjaks, põllumajandustootjaks-hobusekasvatusspetsialistiks (keskhariduse alusel).

Enamikul õppekavadel õppimine võimaldab omandada uue kutse, kuid lisaks on avatud ka  jätkuõppe õppekavasid, kus õpingute alustamise eeldus on varasem eriharidus, töökogemus või kutse. Sellised õppekavad sobivad hästi juba töötavatele inimestele, sest jätkuõppes saab oma oskusi täiendada, samuti pakub see võimalust kvalifikatsiooni tõsta.

Õppekavade ja vastuvõtutingimustega – kooliti võib vastuvõtu aeg ja pikkus erineda – saab tutvuda koolide kodulehekülgedel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles