Jaak Mae saab endiselt koolitustoetust

FOTO: Margus Ansu

2016. a I poolaastaks määrati haridusstipendium 23  sportlasele 19 spordialalt kogusummas 19 656 eurot. Teiste seas saavad hariduse omandamiseks toetust endine tippsuusataja Jaak Mae ja laskur Meelis Kiisk.

Haridusstipendiumite komisjoni liikme Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe sõnul on toetusmeede oma vajalikkust läbi aastate õigustanud. „Nii nagu sport, on ka õppimine elukutse omandamiseks väga nõudlik ja pühendumist nõudev protsess. Paralleelselt mõlemas valdkonnas parimat saavutada ei pruugi olla alati võimalik. Seetõttu tuleb ette olukordi, kus eesmärkide täitmise nimel on tippsportlased otsustanud oma õppekoormust vähendada või lükkavad edasiõppimise plaanid tulevikku. Nii on nendel sportlastel aga väga keeruline omandada kõrg- või kutseharidust tasuta, st püsida täiskoormusega õppijatega samas ajakavas. On hea meel, et aastate jooksul on sajad Eestit esindanud sportlased saanud võimaluse jätkata haridusteed endale sobival ajal ja omandada soovitud kõrg- või kutseharidus.  Haridusstipendiaatide seas on olnud nii olümpiamängude kui teiste rahvusvaheliste tiitlivõistluste medaliste, paljukordseid rahvuskoondislasi ja rekordite püstitajaid.  See annabki kindluse öelda, et ühine toetusmeede õigustab ennast ja on ka edaspidi vajalik.“

Stipendiaadid valis välja EOK stipendiumikomisjon koosseisus Madis Lepajõe ja Epp Rebane Haridus- ja Teadusministeeriumist, Margus Klaan Kultuuriministeeriumist, Ants Veetõusme Eesti Akadeemilisest Spordiliidust ning Martti Raju ja Siim Sukles Eesti Olümpiakomiteest.

2003. aastast EOK ja HTM-i koostöös välja antav haridusstipendium on osa noorsportlaste treeningtoetuste ja tippsportlaste koolitustoetuste projektist. Stipendiumi saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. Stipendiumikonkurss toimub kaks korda aastas. Eelmisel, 2015. aastal toetati kahel semestril kokku 60 sportlase õpinguid.

Tagasi üles