Teisipäeval kella 8.20 paiku juhtus Tallinna–Tartu maantee 62. kilomeetril Paide vallas Mustla-Nõmmel veoautoga Volvo ja sõiduautoga Fiat liiklusõnnetus, kus sai vigastada neli inimest ja hukkus autos olnud koer. Politsei otsib ohtliku möödasõiduga õnnetuse põhjustanud autojuhti.

Esialgsetel andmetel sõitis veoauto Tallinna poole ja talle vastu tulnud auto tegi ohtlikku möödasõitu, mistõttu sõitis veoauto 34-aastane juht tee pervele, kaotas seal kontrolli sõiduki üle ja sõitis vastasuunavööndisse, kus põrkas kokku Tallinna poolt tulnud sõiduautoga Fiat, mida juhtis 28-aastane naine.

Ohtlikku möödasõitu teinud ja avarii põhjustanud sõiduk oli esialgsetel andmetel halli värvi sedaankerega sõiduauto. Politsei palub inimestel, kes õnnetust pealt nägid või kellel juhtub olema näiteks pardakaamera salvestisi toimunust, võtta ühendust politseiga telefonil 612 3000.

Päästjad lõikasid kannatanud sõidukist välja ja andsid üle kiirabile. Liiklusõnnetuse tagajärjel sai kannatada neli inimest, kellest ühe seisund on väga raske. Sõiduautos olnud koer hukkus.

Politsei tuvastas, et mõlema sõiduki juhid olid kained ja kõik liiklusõnnetuses osalenud kasutasid nõuetekohaselt turvavööd. Sündmuskohalt oli tee asfaltkattega ja niiske, sõidukite rehvid vastasid nõuetele ning liiklusõnnetuse asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais ütles, et õnnetusele reageerisid Kose ja Paide päästjad. Samuti sõitsid autod välja Paide kiirabist.

Politsei Lääne prefektuuri pressiesindaja Maria Gonjak ütles, et Tallinna–Tartu maanteel on sündmuspaiga juures liiklus häiritud ning politseinikud tegelevad selle reguleerimisega.

Ümbersõit on korraldatud Mustla-Nõmme küla kaudu.