Päästjad hakkavad Järvamaal kasutuseta hooneid ning sotsiaalkortereid kontrollima

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tulekahju Türil
Tulekahju Türil Foto: Kaspar Pokk/Kanal 2

Viimane nädal on toonud mitu traagilise lõpuga tulekahju, sisuliselt on iga päev tulekahju tagajärjel hukkunud üks inimene. Lääne päästekeskuse ettevõtmise eesmärk on jõuda potentsiaalsele tulekahjule enne selle algust, et takistada inimestel ennast ja teisi ohtu seada.

Probleemseteks kohtadeks on kasutusel mitteolevad hooned, kuhu kodutud vihma, külma ning tuule eest peitu poevad ning ka sotsiaalkorterid.

„Oleme täheldanud, et tuleõnnetusi põhjustavad mitte ainult miinuskraadid, vaid ka lihtsalt rõsked ning niisked ilmad. Sooja saamiseks ollakse valmis ohtu panema oma elu, tehes lõke sinna kuhu juhtub. Oma rolli mängib siinjuures külmarohu ehk alkoholi tarbimine ning kindlasti ka suitsetamine. Sellistes tingimustes ei ole vaja pikalt oodata, et õnnetus juhtuks,“ kirjeldas Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla hetkel valitsevat olukorda. Päästekeskuse juht lisas, et siinkohal on tuleb mõista sedagi, et tuleõnnetused on tegelikult millegi muu tagajärg ning võib öelda ka, et kurb lõppvaatus. „Viimased tulehukkunud on niinimetatud elustiilihukkunud. Asjaolu, et õnnetused nendega juhtuvad ja siiani peamiselt kas kasutuseta hoonetes või kehvas olukorras kodudes, sotsiaalpindadel, toobki välja probleemistiku, mille üheks näitajaks on võimalus nii elutseda. Kurb aga tõsi on see, et info nende inimeste sellisest elustiilist ning tingimustest on paljudel olemas, kuid ei ole väga palju neid, kes oleks valmis sekkuma,“ rääkis Soodla ja lisas, et selline ignoreerimine võib tuleneda vastutuse mittevõtmise soovist või siis üldisest aja- ning rahanappusest. Lääne päästekeskuse juht märkis, et üldise turvalisuse huvides tuleb kogukonnal, nii kohalikul omavalitsusel kui ka selle elanikel, vajaduse korral toetada oma halvasti toimetulevaid liikmeid. „Seda tuleb just teha selleks, et tagada iseendale ohutu elukeskkond,“ rõhutas Heiki Soodla.

Lääne päästekeskus kontrollib tänasest alates suuremate jõududega, ca 100 inimesega oma haldusala kuues maakonnas mahajäetud hooneid ja sotsiaalpindu. Lisaks abivajajate leidmisele ja võimalusel aitamisele, on kontrollide eesmärgiks kaardistada ära maakondades paiknevad, uued problemaatilised kohad ning anda neist teada ka kohalikule omavalitsusele.   

Esimene hukkunuga tuleõnnetus oli eelmisel nädalal Türil ühes sotsiaalkorteris. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles