Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eakad juubilarid saavad vallalt toetust

FOTO: Margus Ansu

Türi vallavalitsus maksab rahvastikuregistri järgi Türi vallas elavatele eakatele tema 80. ja 85. ning alates 90. eluaastast iga sünnipäeva puhul 50 eurot. Tänaste andmete kohaselt on Türi vallas 2022. a sünnipäevalisi üle 360.

Kui valla kodanik saab 100 ja vanemaks, viib vallavalitsus isiklikult sünnipäevalisele õnnitluskaardi ja lilled koju kätte. Külaskäik lepitakse eelnevalt eaka ja/või eaka lähedasega kokku, arvestades sealhulga ka hoolekandeasutustes olevaid elanikke. Kokkuleppe tegemiseks võtab vallavalitsus ise ühendust.

Kuidas sünnipäeva kink sünnipäevaliseni jõuab? Vallavalitsus saadab pidupäevalisele koju õnnitluskaardi, mille vahel on taotlus ning selgitav kirjake. Sünnipäeva kingi saamiseks tuleb ära täita ümbrikus olev taotlus ning saata või tuua see vallavalitsusse. Teine võimalus on taotlus ära täita internetis. Taotlust saab saata sünnipäevast alates kolme kuu jooksul.

Õnnitluskaardid saadetakse sünnipäevalistele nende rahvastikuregistri järgsele aadressile. Kui te ei tea, kas teie või teie lähedase rahvastikujärgne aadress ühtib päris aadressiga, siis seda saab kontrollida internetist e-rahvastikuregistrist või vallavalitsuses kohapeal.

Tagasi üles
Back