E, 3.10.2022

69% inimeste arvates ei olnud koroonapiirangute vastane meeleavaldus õigustatud

Järva Teataja
69% inimeste arvates ei olnud koroonapiirangute vastane meeleavaldus õigustatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Konvoi 2022 meeleavaldus.
Eesti Konvoi 2022 meeleavaldus. Foto: Eero Vabamägi/Postimees

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 69% küsitletute arvates ei olnud 3. veebruaril Toompeal toimunud koroonapiirangute vastane meeleavaldus õigustatud. Samas ütleb 55% vastajatest, et nad ei ole rahul valitsuse praeguse tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel. Küsitluse viis läbi uuringufirma Norstat Eesti AS.

Toompeal toimunud meeleavalduse kohta küsiti: “Kas Teie arvates oli 3. veebruaril Toompeal korraldatud koroonapiirangute vastane meeleavaldus õigustatud?” 24% vastas küsimusele “Jah” või “Pigem jah”, 69% “Pigem ei” või “Ei” ning 7% ütles “Ei oska öelda”.

Valitsuse tegevuse kohta küsiti: “Kui rahul Te olete valitsuse praeguse tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel?” 41% vastajatest ütles, et nad on “Väga rahul” või “Pigem rahul”, 55% “Pigem ei ole rahul” või “Üldse ei ole rahul” ning 5% vastas “Ei oska öelda”.

Ainult EKRE toetajate (68%) arvates oli 3. veebruaril toimunud meeleavaldus õigustatud. Teiste suuremate erakondade toetajate seas olid ülekaalus vastajad, kelle arvatus meeleavaldus ei olnud õigustatud. Samas valitsuse tegevusega ollakse rahul ainult Reformierakonna (86%) ja Eesti 200 (52%) toetajate seas. Teiste suuremate erakondade seas on ülekaalus rahulolematud ning ka Reformierakonna valitsuspartneri Keskerakonna toetajatest 58% ütleb, et nad ei ole valitsuse tegevusega rahul.

Märksõnad
Tagasi üles