Paide linnas pole kokkuhoiust kellelgi pääsu

Tiit Reinberg
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Paide raekoda.
Paide raekoda. Foto: Tiit Reinberg

Paide linnapea Kersti Sarapuu sõnul jätab üleüldine majanduskriis ning linna peamiseks tuluallikaks oleva üksikisiku tulumaksu ligi veerandi võrra väiksem laekumine oma jälje ka kogu järgnevale aastale.

«Tulude kokkukuivamise tõttu on järgmise aasta eelarve enam kui 40 miljoni krooni võrra väiksem kui sel aastal ning üle 80 miljoni krooni väiksem kui eelmisel aastal,» selgitas Sarapuu. «On ilmselge, et kokkuhoiust ja säästmisest ei ole järgmisel aastal pääsu kellelgi. Kokku tuleb hoida nii investeeringutelt, majanduskuludelt kui ka personalikuludelt.»

«Investeeringutest jätkame Paide vallimäe ja vallitorni ümberehitusega ning Paide ühisgümnaasiumi rekonstrueerimisprojekti väljatöötamist, et 2011. aastal ehitustöödega algust teha,» sõnas Sarapuu.
Maamaksu ega kohatasusid lasteaedades, muusika- ja huvikoolis eelnõu järgi ei tõsteta, küll on aga kavas vähendada sünnitoetust seniselt 7000 kroonilt 3500 kroonini. Need lapsevanemad, kes on sel aastal sünnitoetusest pool juba käte saanud, saavad ka ülejäänud 3500 krooni kätte järgmisel aastal.

Füüsilise isiku tulumaksu, mis moodustab kogu eelarve tuludest 54 protsenti on 2010. aasta eelarves käesoleva aasta laekumisega võrreldes vähendatud üle kolme miljoni krooni võrra 63 miljoni kroonini.

Märksõnad

Tagasi üles