Arvamusfestival teeb eelstardi Narvas

Arvamusfestival. ANDRUS KOPLISTE, JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

FOTO: Andrus Kopliste/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Laupäeval ootab Arvamusfestival kõiki huvilisi Narva [eel]arvamusfestivalile, kus päeva jooksul toimuvad kahel arutelualal erinevad inspireerivad ja mõtlemapanevad arutelud  näiteks muusika rollist ühiskonnakriitikas ja vene koolist Eestis.

Tellijale

„Kontrastse ja kohati salapärase Ida-Virumaa kohta on palju legende ja eelarvamusi, mistõttu on läbiv teema eelarvamused. Jõuame nendeni kõigis aruteludes: rääkides inforuumi mõjust, kakskeelsest haridusest, kodaniku vastutusest ja aktiivsusest, ühiskonnakriitilisest loomingust,“ põhjendas Arvamusfestivali teemaalade juht Maiu Uus, miks laupäevase sündmuse alapealkiri on [eel]arvamusfestival.

„Meil on hea meel, et leidsime maavalitsusega ühise huvi ja koostöökoha, et uue ja põneva kodanikualgatusena jõuaks Arvamusfestival ka Ida-Virumaale,” lisas Uus. „Enne festivali uurisime koolinoorte ja tudengite arvamusi selle kohta, millisena paistavad neile Ida-Virumaa, eestlased ja venelased. Mõtted koondasime plakatile ja laupäeval saab iga festivalil osaleja mõtiskleda, kas plakatitelt vaatavad vastu eelarvamused või tegelikkuse kirjeldus.”

Tagasi üles