Evely Kaasiku alustas üliõpilaste MMi 11. kohaga

Evely Kaasiku
Evely Kaasiku Foto: Eesti Orienteerumisliit

Soomes Kuortanes algasid üliõpilaste orienteerumise maailmameistrivõistlused. Individuaalse avadistantsina võisteldi lühirajal.

Naiste 5,1 km ja 14 KP-ga rajal oli stardis 89 naistudengit. Orienteerumistehniliselt nõudlikul maastikul tegi korraliku jooksu Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlane Evely Kaasiku, kes saavutas 11. koha ajaga 42.31.

Evely jooks oli suhteliselt ühtlane, ent ühel pikemal etapil lipsas sisse ligi minutiline viga, mis langetas ta esikuuiku konkurentsist. Esikuuiku heitluses oli Rootsi-Norra naiste pidu. Võitis Emma Bjessmo Rootsist ajaga 37.32, järgnesid Marie Olaussen Norrast 38.51 ja Johanna Öberg Rootsist 38.53. Ootamatu üllatusena saavutas korraldajamaa Soome parim naine alles 14. koha. Teiste Eesti naiste kohad olid 28. Margret Zimmermann 47.47, 29. Laura Joonas 48.04, 37. Marianne Haug 51.38.

Meeste 6,0 km rajale startis 100 orienteerujat. Võitis Aleksi Karpinen Soomest ajaga 36.14. Järgnesid norrakad Paul Sirum 36.21 ja Havard Haga 36.32. Ainsa Eesti mehena võistelnud Mikk kalamees saavutas 80. koha.

Järgmisena heideldakse medalitele sprindirajal.