Varjupaigad loovutavad musti kasse oktoobris tasuta

Ka mustakarvaline kass on kõigest kass.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Varjupaikade MTÜs on kujunenud tavaks tähistada oktoobris musta kassi kuud. 

Sel aastal juba viiendat korda. Musta kassi kuu vältel saab MTÜ seitsmest varjupaigast viia musta kassi koju ilma tavapärase loovutustasuta. 2017. aasta oktoobris leidis nii uue kodu 137 kassi. Praegu on uut kodu ootamas varjupaikades 89 musta kassi, kuid kindlasti lisandub neid kuu jooksul kampaanialehele.

"Väike must – see on klassika ja alati moes. Miks siis mustad kassid varjupaikadesse teistest kauemaks kipuvad jääma? Kas tegu on ikka nõiakassiga? Vaadates nõiasaadete populaarsust meie teleekraanidel, siis sel aastal oleme lootusrikkad, et paljud kassitahtjad soovivad enda kõrvale just veidike salapära ja maagiat. Ei ole midagi kaunimat, kui läikiv-siidine must karv ning selle sees kaks säravat smaragdrohelist või merevaigukarva kalliskivi. Mustad kassid on seda väärt, et lubada endale sellist luksust," ütles Varjupaikade MTÜ projektijuht Anneli Matsi.

Väike must – see on klassika ja alati moes. Miks siis mustad kassid varjupaikadesse teistest kauemaks kipuvad jääma.

Varjupaikade MTÜ on loodud 2007. aasta alguses. MTÜsse on koondunud seitse kodutute loomade varjupaika üle Eesti: Läänemaa, Pärnu, Tallinn, Viljandi, Virumaa, Võru ja Valga. Suurima kodutute loomadega tegeleva organisatsioonina on MTÜ pühendunud oma piirkondade kahe- ja neljajalgsete kogukonnaliikmete abistamisele. Tegevusaja jooksul on varjupaikadest uue kodu leidnud üle 10 000 looma.

Tagasi üles
Back