Neljapäevase Järva Teataja tutvustus
Digilehest loe lugusid alates keskööst rubriigist "Paberleht"

FOTO: Järva Teataja

Neljapäevane Järva Teataja kirjutab:

* Teisipäeval lõid Väätsa aleviku keskmes asuva rahvamaja aknad värvikirevalt särama. Särama lõid ka kohalike elanike näod, sest kogukonna koostöös valmis järjekordne kiiksuga ettevõtmine, mis toob Väätsale palju tähelepanu. Väätsa rahvamaja kultuuritöö spetsialist Rait Pilipenko sõnas, et eesmärk ära kaunistada 30 rahvamaja akent on täidetud. «Eelmisel aastal saime palju au ja kuulsust juba üheksa aknagagi. Neid käidi kaugemalt lausa bussidega vaatamas,» lausus ta. «Tänavu on vaatamist veelgi rohkem.»
 
* Koeru kiriku seinte vahel valitseb praegu hämarus, sest kaks suurt akent on plaatidega kinni löödud. Tekib küsimus, kuhu kadusid kiriku aknad. Vastust teab diakon Jaanus Tammiste. Nimelt on aknad viidud Pärnu-Jaagupisse ja kogu talveks.
Need viis oma töökotta OÜ Puidupoisid, kes lagunenud akendele uue ja väärika väljanägemise annab. «Meister ütles, et nende olukord oli täpselt piiri peal ja eriti kaua enam kannatada poleks saanud,» ütles Tammiste.
 
* Teist aastat järjest on riigieksamite tulemuse põhjal tugevaim Järvamaa kool Koeru keskkool. Tänavuste riigieksamite põhjal on Koeru kool üle-eestilises pingereas 36. kohal. Aasta tagasi oli kool 41. kohaga samuti Järvamaa parim. Aasta tagasi oli üle-eestilises paremusjärjestuses 74. kohaga paremuselt teine Järvamaa kool Türi ühisgümnaasium. Tänavu on kool langenud 33 kohta, rohkem on kukkunud üksnes Järva-Jaani gümnaasium.
Teist kohta hoidev Paide gümnaasium tegi maakonna koolidest parima tulemuse eesti ja inglise keele riigieksamil. Matemaatikas oli konkurentsitult tugevaim tulemus Koeru keskkoolil.
 
* Kuu aja eest jõustus Türi vallas kodutoetus, mis moodustab kuni 40aastastel kinnisvaraostjatel 20 protsenti uue kodu ostuhinnast. Nii kinnisvaramaaklerite kui ka vallavanema meelest läks asi ootamatult hästi käima.
Kui meediakanalid kuu aja eest Türi uuest kodutoetusest uudise tegid, sattus üht neist telerist nägema Sauel elav Aire.
Ta oli juba mõnda aega perega elamispinda otsinud ja ühe ka välja valinud, kuid selle ostuks pank vajalikul määral laenu ei andnud.
Nii vaatas pere ringi mujal piirkondades, kus võiks endale korteriostu lubada.
Uudis Türi kodutoetusest aitas perel kiiresti otsustada, kuhupoole vaadata tuleks. «Kuna meil ei olnud kohe sissemaksuraha võtta, siis see Türi toetus oli täpselt nagu õnnistus,» ütles Aire.
Aire valis mehega Türil välja kolmetoalise korteri, mis tundus olevat sobilik, et endale ja oma aastasele lapsele uus kodu rajada.
 
* Kuigi ka tänavune talv paistab olevat sama heitlik kui eelmised, on Järva vallas asuv Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus jõudnud juba esimese laari kunstlund ära teha. Teisipäevast on keskuses avatud kunstlumega kaetud murdmaasuusarada veekogu ümber, lumelaua- ja mäesuusanõlv, lumerõngarada ja laste kelgumägi.
Keskuse juhataja Kalju Kertsmik kinnitas, et viimase paari päeva sula nende senist tööd ära ei nulli ja nüüd pole muud, kui oodata jälle külmakraade. Plaanide järgi avab keskus laupäeval kell 14 ametlikult juba 12. talvehooaja.

Tagasi üles