Kolmel inimesel neljast on ühistransport hästi kättesaadav

Viljandimaal on tasuta ühistransport.

FOTO: HEGE-LEE PAISTE

Statistikaameti andmetel on ühistransport hästi kättesaadav 76 protsendile Eesti elanikest. Seejuures ei erine oluliselt linna- ja maapiirkondade olukord. Linnalistes piirkondades on hea kättesaadavus ühistranspordile 76 ja maapiirkondades 75 protsendil elanikest. 100 protsenti ehk kõigil elanikel on hea ühistranspordi kättesaadavus koguni 610 asustusüksuses.

 

Ühissõidukite olulisuses ei pea tänapäeval kedagi ülemäära veenma. Siiski kujutagem korraks ette ühiskonda, kus ühissõidukeid poleks – kuidas läheme hommikul tööle, kuidas saavad lapsed lasteaeda ja kooli, kuidas läheme õhtul sõprade juurde või nädalavahetusel vanavanemaid külastama?

Kui kõik sõidaksid isiklike autodega, meenutaksime praeguseid tipptunni ummikuid pealinnas kui vanu häid aegu, sest liikluses oleks sellisel juhul täielik kaos või lausa seisak.

Kui praegu on aktuaalne pigem see, kas ühissõidukiga sõit peaks olema tasuta või tasuline, siis võib paljudele (eriti maapiirkondades elavatele) inimestele olla veelgi olulisem, et teenust nende elukoha ümbruses üldse osutatakse.

Tagasi üles