Ettevõtted avavad sel nädalal noortele uksed

Lapsed koolitunnis.

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Esmaspäevast käivitub taas algatus „Tööle kaasa!“. Nädala jooksul avavad tööandjad uksed oma töötajate lastele, et neil oleks võimalus lähemalt tutvuda oma vanemate töö ja tegemistega. Eelmisel aastal osales 500 tööandjat, 200 kooli ning 1600 õpilast.

 

Algatuse eestvedaja, kaubanduskoja ettevõtlikkuse valdkonna projektijuht Liisi Hansen rõhutab, et noortele tööelu tutvustamine ning praktiliste kogemuste andmine on tõhusaim viis kujundamaks arusaama, millised ametikohad ja ettevõtted täna Eestis tegutsevad. See on üheks eelduseks, et lapsel tekiks ettekujutus töömaailmas toimuvast ning saaks juba varakult ülevaate erinevatest võimalustest. Kõik see aitab teha teadlikumaid valikuid ja aitab paremini mõista, mis valdkond teda tulevikus võiks üldse huvitada.

„Tööle kaasa!“ päev ei tähenda lihtsalt koolist vaba lõbusat päeva vanema töö juures. Selle eesmärgiks on noorele töö ja töökeskkonna tutvustamine ning võimalusel ka erinevate tööülesannete täitmine. Õpilastele on õpikogemuse paremaks mõtestamiseks ette valmistatud valik erinevaid töölehti.

Esmakordselt toimus „Tööle kaasa!“ üle-eestiliselt  2018. aasta veebruaris. Tookord osales teiste hulgas algatuses näiteks Salvest, kus käis ettevõtte tööga tutvumas 14 töötaja last. „Nii lapsevanemad kui õpilased olid väga tänulikud võimaluse eest tutvuda meie ettevõtte erinevate tööde-tegemistega. Lisaks tekitas algatus kõikides ettevõtte töötajates positiivset elevust ning rõõmu. Plaanis on osaleda kindlasti ka sel aastal,“ selgitas Salvesti personalijuht Alice Ellamik.

Algatuse eestvedaja, kaubanduskoja ettevõtlikkuse valdkonna projektijuht Liisi Hansen rõhutab, et noortele tööelu tutvustamine ning praktiliste kogemuste andmine on tõhusaim viis kujundamaks arusaama, millised ametikohad ja ettevõtted täna Eestis tegutsevad.

Algatuse elluviimisel on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja partnerid Innove ning Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Töötukassa. Projekti toetab ka Hasartmängumaksu Nõukogu.

Tagasi üles