Nädalavahetusel tuleb talv tagasi

Lumi

FOTO: Kristjan Teedema

Kui vahepeal sai nautida kevadisi ilmasid, siis nüüd tuleb talv mõneks ajaks tagasi. Riigi ilmateenistus lubab lähipäevadeks lund ja lörsti, lisaks puhub vali põhjatuul.

Reede öösel kaugeneb madalrõhkkond Volgamaade poole, selle järel kandub põhjakaarest külmem õhumass. Lörtsi- ja vihmahood lähevad öö hakul ka Kesk- ja Lõuna-Eestis üle lumeks. Jõuline põhjatuul ulatub puhanguti 15, rannikul 20 m/s, saartel vastu Läänemerd võib veel tugevam olla. Pärast keskööd sajuhood hõrenevad ja tuul järk-järgult nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb hommikuks -4..-8°C-ni, Päevaks laieneb üle Läänemere kõrgrõhkkonna serv. Ilm on sajuta ja õhtu poole ka selgema taevaga. Jätkub põhjatuule nõrgenemine. Õhutemperatuur on -1..-6°C.

Ilm reedel

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeva öö on eemalduva kõrgrõhuharja mõjul sajuta ja üürikeseks rahulikuma läänekaare tuulega. Õhutemperatuur on saartel ja läänerannikul -2..-7, sisemaal -8..-13°C. Kuid juba hommikuks muutub lääne- ja edelatuul tugevamaks ja Põhja-Eestisse võib ka üksikuid lumepilvi jõuda ning õhutemperatuur tõuseb. Päeval liigub üle Botnia lahe võrdlemisi aktiivne madalrõhkkond ja selle lõunaservas on meie ilm pilvine. Kohati võib kerget lund sadada. Õhtul on sadusid laialdasemalt ning siis nii lume, lörtsi kui vihmana. Lääne- ja edelatuul on tugev. Õhutemperatuur tõuseb 0..+3°C-ni, Eesti idapoolses osas on 0..-3°C.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeva öösel suundub madalrõhkkond üle Soome Karjala poole ja selle serva mööda liigub üle Eesti sajupilvi- sajab lörtsi ja vihma, idapoolsetes maakondades ja hommikul ka Põhja-Eestis lund. Tugev edela- ja läänetuul hommikuks nõrgeneb. Päeval üks madalrõhkkond kaugeneb, teine läheneb Skandinaaviast. Sajab lund ja lörtsi - ennelõunal on sajuhooge hõredamalt ja harvem, õhtupoolikul muutub lörtsi- ja lumesadu laialdaseks ja tihedaks. Tuul pöördub idakaarde ja hilisõhtul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, hommikuks langeb Põhja-Eestis kuni -5°C-ni, päeval 0..+2, Põhja-Eestis -1..-4°C.

Ilm pühapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Ka järgmise nädala esimeses pooles ei paista kevadsooja kusagilt. Mõnel päeval jääb ka päevasel ajal temperatuurinäit miinuspoolele.

Tagasi üles