Hätta sattunud siilid ja oravad vajavad pelgupaika

Tillukesi oravapoegi tuleb vabatahtlikel sööta iga natukese aja tagant. Ellujäämiseks vajavad nad sooja ja kuiva ruumi.

FOTO: Virge Võsujalg

Eesti metsloomaühingu Järvamaa piirkonnajuht Virge Võsujalg otsib Paides või selle lähiümbruses rendipinda, kuhu teha pelgupaik looduses hätta sattunud pisiloomadele ja lindudele.

Võsujalg selgitas, et kohe-kohe on algamas kõige suurem metsloomade abistamise hooaeg ehk kevad. «Hätta satuvad talveunest varem ärganud siilid ning oravate pesakonnad, samuti jänesed ja teised väikeloomad,» ütles ta.

Sellega seoses vajab metsloomaühing hädasti ruumi, kus hoida loomade abistamiseks vajalikke asju ja paigutada päästetud loomade ja lindudega puurid, et nad saaksid rahulikult kosuda ja terveneda.

Võsujalg tõdes, et euroremondist loomad ja linnud ei hooli. Nad vajavad lihtsalt sooja ja kuiva kohta, kus rahus olla.

Seni on ruumide otsingud Võsujala ütlust mööda takerdunud inimeste hirmude taha. «Kujutatakse ette, et loomad saavad ruumis vabalt ringi liikuda ning roojavad kuhu juhtuvad,» lausus ta.

«See pole kaugeltki nii,» ütles Võsujalg. «Me hoiame kõiki abivajavaid loomi ja linde eraldi puurides tagades neile minimaalse kontakti inimesega,» selgitas ta. «Seega ei pea ruumide omanik muretsema, et loomad pääseks mingilgi moel ruumis omapäi liikuma.»

Samuti hoiavad vabatahtlikud loomade ja lindude hoiupaigas puhtust. «Käime neid toitmas ja puure puhastamas igapäevaselt ning mingit haisu ega muud mustust ei saa tekkida. Me ei saa sellist asja lubada juba ainuüksi loomade ja lindude heaolule mõeldes,» lausus Virge Võsujalg.

Samuti ei maksa karta, et abistatavad loomad levitaks mingeid haiguseid, sest enne hoidu jõudmist käivad nad kõik Võsujala selgitust mööda loomakliinikust läbi. «Luban, et renditava pinna väärtust ei kahanda karvased ja sulelised elanikud kuidagi,» sõnas ta.

Kui kellelgi on Eesti metsloomaühingule mõnda vaba ruumi pakkuda, ootab Virge Võsujalg telefonil 5306 6468 kõnet, et tingimustes täpsemalt kokku leppida.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles