Türi jalgpallurid pääsesid esimesena päris murule

Anne Põder
, ajakirjanik
Copy
Kohati oli Türi linnastaadioni muru Türi Ganvixi ja FC Kose mängu ajal hõre, kuid võitlusliku mängu sai ikkagi ära pidada.
Kohati oli Türi linnastaadioni muru Türi Ganvixi ja FC Kose mängu ajal hõre, kuid võitlusliku mängu sai ikkagi ära pidada. Foto: Anne Põder

Möödunud nädalavahetusel oli jalgpalluritel nii-öelda karjalaskepäev, sest esimest korda pääsesid nad mängima päris murule. Ka Türi Ganvixi mängijad said mõnuga muruputsad jalga tõmmata ja värskelt rohetaval staadionimurul oma mänguoskust näidata.

Türi spordiklubide liidu juhatuse esimees Martin Kaschan ütles, et tegelikult oli veidi vara jalgpallureid murule lubada. «Muru kvaliteet polnud veel hea. Aga tulime Türi Ganvixile lihtsalt erandkorras vastu, et ta saaks oma kodumängu seal ära pidada,» selgitas ta.

Enamjaolt mai alguses Kaschani­ sõnul Türi linnastaadionil veel murule ei pääse. See, et tänavu oli muru juba aegsasti liivatatud, väetatud ja uus seeme külvatud, oli võimalik aprilli alguse soojalaine tõttu. «Tavaliselt teeme neid töid alles mai algul ja mängud saame siis peale lubada kuu teises pooles,» märkis ta.

Tagasi üles