Priitahtlikud pritsumehed tähistasid juubelit

:

Reedel täitus Eesti ühel vanimal, 113-aastasel Järva-Jaani Tuletõrjeseltsil, kümme aastat lepingulise koostöö algusest päästeteenuse osutamisel. Sel puhul korraldab selts oma liikmetele piduliku vastuvõtu.

Päästeameti Lääne päästekeskuse juhi Ivar Kaldasauna sõnul on Järva-Jaani tuletõrjeselts üks esimesi riikliku teenistusega päästetöö osutamiseks lepingu sõlminud vabatahtlikke kollektiive. „Koostöö seltsiga on olnud riiklikule päästesüsteemile hea kogemus. Paljuski just sellele kogemusele tuginedes oleme kujundanud tänased vabatahtlike koostööpõhimõtted ja rahastamisalused," selgitas Kaldasaun.

Järva-Jaani vabatahtlike initsiatiivikus ja hea koostöö on Päästeametile andnud julguse üha laiapõhjalisemalt kaasata vabatahtlikke päästetööde teostamisele ja toetamisele.

Järva-Jaani Tuletõrjujate Ühisus loodi juba aastal 1899, selts taasasutati 1998. aastal. Selts tegeleb lisaks tulekahjude kustutamisele ka tuletõrjemuuseum ning vanatehnika varjupaiga pidamisega. Viimases on eksponaate juba 371. (JT)

Prindi
Artikli märksõnadJärva-Jaanipääste
MIS? KUS? MILLAL?
Gallup

Millal kerkib Järvamaale mõni toimiv uusarendus?

Küsitluses on osalenud 172 inimest
arvamus
sport
maa elu
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
ARVAMUS
Maa eluKõik
60 PLUSSKõik
MINU TÖÖ KAASLASED
Elu
INIMENE
VABA AEG
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE