Tuntud poliitik asub õppima hobuhooldajaks

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Priit Toobal
Priit Toobal Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Järvamaa kutsehariduskeskuse hobumajanduse erialale vastu võetud õpilaste nimekirjast leiab keskerakondlasest riigikogulase Priit Toobali nime, kelle praeguse karjääriga hobuseid seostada ei teata.

Põllumajandusõppe osakonna juhataja Külli Marrandi kinnitas, et keskerakondlasest riigikogulane Priit Toobal asub tõesti tänavu hobuhooldaja erialale õppima koos vastuvõetud 35 õpilase seas.

See on paindliku õppevormiga täiskasvanutele mõeldud eriala, mille puhul eeldatakse teatud töökogemust hobustega.

Marrandi lisas, et hobuhooldja kutse omandajad hakkavad koolis käima nelja-viiepäevaste tsüklitena üks-kaks korda kuus ning vahepealne aeg kulub iseseisvale enesetäiendusele.

Tänavu kevadel esimese hobuse ostnud Priit Toobal ütles, et hobuseid on tal juba viis ja kavatseb neid oma talli veelgi juurde muretseda. «Nii otsustasingi õppima minna, sest hobustega iga päev tegeledes tunnen, et on vaja veel rohkem teadmisi ja oskusi, et nendega paremini toime tulla,» lausus ta.

Peale kutsehariduskeskuse Särevere õppekohast saadavate teadmiste ja oskuste peab Toobal oluliseks tutvuda  alal tegutsevate inimestega.  «Samal ajal õpin koos elukaaslasega ratsutamist ja loodan, et järgmisel aastal saan  oma hobudega juba võistlustel osaleda,» lisas Toobal.

Hobumajanduse eriala paindliku õppevormiga hobuhooldajad tulevad esimest korda Säreverre 23. septembril. Kutsetunnistuse saamiseks tuleb neil seal õppida kaks aastat. (JT)

Tagasi üles