Toiduabi jagamine toimetulekuraskustes inimestele on alanud

Nädala jooksul peaks kohale jõudma 6 veokitäit Euroopa Liidu toiduabi. Esimene Leedu numbrimärgiga veok saabus Koeru lähedasse lattu teisipäeva varahommikul.

FOTO: Birgit Itse/Järva Teataja

Tänasest hakatakse jagama toimetulekuraskustes inimestele toiduabi uuest Euroopa Liidu abifondist. Toiduabi jagab maakondlikes jagamispunktides Eesti Toidupank. Tihedat koostööd tehakse ka kohalike omavalitsustega, et inimesed saaksid abi kätte võimalikult kodu lähedalt.

Tellijale

Sotsiaalkaitseminister Helmen Küti sõnul eelnes toiduabi jagamise algusele väga aktiivne ettevalmistustöö. „Kuna abijagamise süsteem muutus põhjalikult, pidime kiirelt uue süsteemi looma ja käivitama. Nüüdseks oleme oma tegevustega jõudnud etappi, kus toiduabi hakatakse abivajajatele jagama,“ ütles Kütt. „Oleme teinud tihedat koostööd meie partneri Eesti Toidupangaga, kes omab toidu jagamises ja päästmises pikaajalist kogemust ja on võtnud enda kanda abi jagamise kõikjal Eestis. Tänan ka kohalikke omavalitsusi, kes on valmis aitama, et toiduabi jagamine oleks inimestele võimalikult lihtne ja sujuks kenasti,“ lisas minister. Kütt avaldas lootust, et ka toidupaki sisu vastab abivajavate perede ootustele.  

„Meid ootab ees tavapärasest veelgi tegusam kevad, sest ligi 20 000 toiduabikomplekti suhteliselt ühtlane laialijagamine lühikese aja jooksul on toidupankade koostöövõrgustikule senisega võrreldes uus kogemus,“ nendib Toidupanga juht Piet Boerefijn. „Juba praegu on igas maakonnas tehtud ära suur ettevalmistustöö ja ma olen väga tänulik nii meie projektijuhile, Kerttu Olõkainenile, kes üle-eestiliselt toiduabi jagamist koordineerib, kui ka kõikidele maakondlikele toidupankadele ja meie koostööpartneritele Raplamaal (Saagu Valgus MTÜ) ja Hiiumaal (Samaaria Eesti Misjon MTÜ). Meie anname endast parima, et kõik toimiks,“ rõhutab viis aastat toidupankade tööd juhtinud Boerefijn.

Tagasi üles