Kahe nädala jooksul saab esitada kandidaate riigi preemiatele

Kadrioru roosiaias toimus täna Eesti iseseisvuse taastamise 24. aastapäeva vastuvõtt. Kalju Komissarov

FOTO: Liis Treimann

Kultuuriministeerium ootab kandidaate 2015. aasta Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks veel 10. jaanuarini. Avaldused tuleb Kultuuriministeeriumile esitada posti teel või digitaalselt allkirjastatuna.

Tava kohaselt määratakse kolm kultuuripreemiat pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest. Viis preemiat antakse väljapaistvate tööde eest möödunud aastal. Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud, preemia varasemad laureaadid või omavalitsused ning teised juriidilised isikud, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- ja haridusalane tegevus.

Kaks spordipreemiat määratakse elutöö eest ning kuus preemiat 2015. aasta tulemuste eest. Ettepanekuid võivad teha ministeeriumid, maavalitsused, omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus.

Avaldused palume saata Kultuuriministeeriumisse (Suur-Karja 23, 15076 Tallinn) või digitaalselt allkirjastatuna preemia@kul.ee.

Mullu, 2015. aastal pälvisid kultuuripreemia pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest kirjanik Ene Mihkelson, lavastaja Kalju Komissarov ja kunstnik Raul Meel. Spordivaldkonnas  määrati elutööpreemia laureaatideks spordielu arendaja ja korraldaja Enn Tasalain ning endine tippsportlane Jaak Uudmäe.

Tagasi üles