Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Maaeluminister avab Türil noortalunike kümnevõistluse ja lillelaada

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Türi lillelaat | FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/ Scanpix

Täna, 19. mail kell 10 avas maaeluminister Tarmo Tamm Türi lillelaada esimesel päeval toimuva noortalunike mitmevõistluse, kus võtavad mõõtu põllumajanduskoolides õppivad noored.

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on põllumajanduserialade laiem tutvustamine ja neil õppivate noorte tunnustamine tulevikku vaadates oluline, et tagada meie igapäevase toidulaua katjate järelkasv.

„Täna saavad noored talunikud avalikkusele laiemalt näidata oma kutseoskusi, propageerida põllumajanduserialasid ning kindlasti mõjub ettevõtmine hästi kutsehariduse mainele tervikuna,“ lisas Tarmo Tamm.

„Elame kiiresti muutuval ajal, kus tehnoloogiate areng ja muutused ühiskonnas toovad uusi väljakutseid ka põllumajanduses ning erialast kutset omandavate noorte seas, kus laiapõhjalised teadmised ja praktilised oskused annavad noortele spetsialistidele kindlustunde aga ka eelise tööturul,“ lausus minister.

Võistlustele oli eelregistreerinud üle 30 osaleja Järvamaa Kutshariduskeskusest, Olustvere Teenidus- ja Maamajanduskoolist, Eesti Maaülikoolist ja tegevtalunike seast ning lõplik osalejate arv selgub võistluse stardi eel.

17. korda peetavate noortalunike mitmevõistluse aladeks on väetise külvinormide arvutamine, või valmistamine purgis, veiste eluskaalu määramine, täpsussõit traktoriga, sammudega põllu suuruse määramine, põllukultuuride seemnete tundmine ja viljakoti kaalumine, lüpsimasina hooldus, põllutöömasinate traktorile haakimine, saeketi vahetus ja kasti valmistamine.

Võistluste individuaalne võitja selgub sarnaselt olümpiaalana tuntud 10võistlusele üksikalade punktide summeerimisel.

Kutsemeistrivõistlust korraldab Järvamaa Kutsehariduskeskus koostöös Maaeluministeeriumi ja Sihtasutusega Innove, võistluse läbiviimist toetavad Euroopa Sotsiaalfond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Kell 12 lausub maaeluminister Tarmo Tamm Türi lillelaada avasõnad.

Tagasi üles