Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Teisipäevase Järva Teataja tutvustus

Digilehest loe lugusid alates keskööst rubriigist "Paberleht"

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Järva Teataja

Teisipäevane Järva Teataja kirjutab:

* Pikanäpumeeste eest pole vara kaitstud ei ilmalikes ega ka pühakodades. Harva juhtub, et aastakümneid tagasi varastatud ese tagasi tuuakse. Ambla koguduses 33 aastat õpetajaks olnud Tõnu Linnasmäe läks 12. juuli hommikul kabeli ust avama, kui leidis ukse tagant maast krutsifiksi. Ristilöödud õnnistegija kuju tundus talle väga sarnane kabeli seinalt paar tosinat aastat tagasi varastatuga. «Vargus toimus enne, kui kabel kogudusele tagastati,» täpsustas Linnasmäe.

* Kohalikud jahimehed tahavad lasta rohkem karusid, kui keskkonnaagentuur õigeks peab. Kevadel tegi maakonna jahindusnõukogu ettepaneku määrata karu küttimislimiidiks kaksteist isendit, möödunud reedel vähendati pakkumine seitsmele. Keskkonnaagentuur aga arvab, et sel aastal oleks mõistlik küttida neli mesikäppa.

* Soomlane ostis Türi vallas Oisu alevikus aastaid tühjana seisnud ujula kinnistu, kus üks tema kaasmaalane nüüdseks juba kirste toodab ja kui mehel õnnestuvad läbirääkimised teistegi hulgimüügifirmaga, saavad tööd veel mitmed kohalikud.

* Laupäeval selgitati Paide tehisjärve ääres välja Paide kauneim koer 2017. Pingelises konkurentsis tuli võitjaks Jaapani chin Momo. Momo perenaine Victoria Usai oli oma hoolealuse võidu üle üliõnnelik ning kohtunike otsust kuuldes õnnitles ja kaisutas Momot, suutmata õnne uskuda.
11kuune Momo ilmselt uhkest tiitlist ega kuldsest võidukarikast suurt ei pidanudki, ent nuhutas hoolsalt auhinnaks saadud mänguasja ning krabisevasse pakendisse peidetud maiuspalu.

* Reedel ja laupäeval Tartu- ja Põlvamaa teedel sõidetud rallil oli võistlemas kaks Järvamaa taustaga ekipaaži, neist ühele oli tegu suure ralli debüüdiga. Lõpuni jõudsid mõlemad.

Tagasi üles