Täna on viimane võimalus metsa hooldamiseks toetust küsida

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Põlvamaa, Ootsipalu mets 15. mail 2018. Siin, pealtnäha tavalises metsas kasvab enam kui 200 aasta vanuseid puid.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Metsaomanikele makstakse oma metsa väärtuse tõstmiseks 1,5 miljonit eurot toetust. Täna on viimane päev Erametsakeskusele taotluse esitamiseks.

 

Noore metsa hooldamist peetakse kõige olulisemaks metsakasvatuslikuks tööks, millega saab metsa tulevikuväärtust mitmekordistada. Hooldusraiete tegemiseks kuni 30aastases metsas on tänavuses toetuseelarves kokku 1,5 miljonit eurot.

Erametsakeskuse juht Jaanus Aun ärgitab metsaomanikke toetuse saamise võimalust kasutama, sest mõne aasta pärast ei pruugi seda enam olla. „Praegu maaelu arengukavas kokkulepitud toetusmeetmed lõppevad 2020. aastaks. Kas ja kui palju mõne aasta pärast metsakasvatust toetatakse, ei tea praegu veel keegi,“ rääkis Aun.

Maaelu arengukava vahenditest makstavat metsahoolduse toetust saab küsida valgustus- ja harvendusraiete tegemiseks kuni 30aastases puistus, töödega võib alustada juba taotluse esitamisele järgneval päeval. Toetuse määr 159 eurot hektari kohta peaks katma poole tegelikest kuludest. Toetust makstakse ka kasvavate puude laasimiseks, ulukikahjustuste ennetamiseks ning metsaühistutele erinevate metsatarvikute soetamiseks.

Maaelu arengukava vahenditest makstavat metsahoolduse toetust saab küsida valgustus- ja harvendusraiete tegemiseks kuni 30aastases puistus, töödega võib alustada juba taotluse esitamisele järgneval päeval.

Sellest aastast saab taotluse esitada vaid läbi e-PRIA portaali. Oma liikmete eest esitavad ühistaotlusi kohalikud metsaühistud, kes aitavad soovi korral vajalikud tööd ka ära teha.

Toetuse taotlemise täpsemad tingimused ning metsaühistute kontaktid leiab erametsaportaalist aadressil www.eramets.ee.

Tagasi üles