Arvamusfestivali külastas ligi 10 000 inimest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Arvamusfestival

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Kuues arvamusfestival tõi kahe päeva jooksul Paidesse 10 000 inimest, kes osalesid 24 alal 160 arutelus. Tänavu olid läbivad teemad  suhtluskultuur ning demokraatias osalemise võimalused. Festivalil osalejad leidsid, et hea arutelu eeldus on teineteise kuulamine ja oma väidete tõestamine.

Festivali eestvedaja Maiu Lauringu sõnul on arvamusfestivali formaat Eestis hästi vastu võetud. “Festivalile tulevad inimesed, kellel on aruteludele kõrged ootused ning kes lähevad kuulama konkreetseid teemasid. Kaasavate formaatide kõrval soovitakse läbimõeldud ja mitmekülgset sisu ning see eeldab üha paremat ettevalmistust nii arutelu korraldajatelt, osalejatelt kui arutelu juhtidelt,” lausus Lauring.

Arutelude teemadering oli lai, avaliku ideekorje tulemusel jõudsid programmi Eesti inimestele olulised teemad inimvarast põhiväärtusteni. Eriline tähelepanu oli arutelukultuuril ja demokraatias osalemisel. Vestlustest koorus mõte, et demokraatia püsimiseks on seaduste kõrval olulised ühised väärtused ning et suhtluskultuuri edenemise eeldus on suhtlusoskuste õpetamine.

Arvamusfestival soovib festivali hea arutelutavaga luua ühist teadmist hea arutelu reeglite kohta. Festivalil korraldatud purgihääletusel arvasid osalejad, et edasiviiva arutelu eeldused on teineteise kuulamine ja oma väidete tõestamine. “Leiame, et heast arutelutavast võiks lähtuda kõikide teiste, ka väljaspool festivali toimuvate arutelude juures,” ütles Maiu Lauring.

Festival sündis sadade vabatahtlike ning arutelude korraldajate ühisloomena. Arvamusfestivali toetavad Paide linn, Swedbank, kodanikuühiskonna sihtkapital, Järvamaa omavalitsuste liit, Euroopa Komisjon, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Euroopa Parlament, Telia, Ergo, töötukassa  ja kultuurkapital.

Arvamusfestival tänab kõiki, kes andsid oma osa! Järgmine arvamusfestival on 9. ja 10. augustil 2019 Paides.

Tagasi üles