Paide saab riigi raha eest Tallinna tänavat remontida

Teetööd. Pilt on illustratiivne.

FOTO: EEVA KAUN/POSTIMEES

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium jaotab kohalikele omavalitsustele täiendavaid kohalike teede investeeringutoetusi juhtumipõhiselt kolmes erinevas sihtotstarbes, mille kogumaht ulatub kuue miljoni euroni ning kokku toetatakse kahtekümmet projekti, sh ka Paides Tallinna tänava remontimist.

 
Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on oluline, et kohalikud omavalitsused saaksid vajadusel taotleda lisavahendeid, et enda teid korras hoida. „Tahes-tahtmata on erinevates piirkondades teelõike, mille koormus kujuneb suureks just raskeveokite tõttu. Taotluste maht näitab, et vajadus selliseks lisarahastuseks on omavalitsustel suur. Möödunud aastast taastatud riiklik programm andis võimaluse toetada projekte 6 miljoni osas, kuigi taotlusi esitati peaaegu 18,9 miljoni euro eest,“ ütles Simson.

MKM andis eelmise aasta novembri lõpus KOVidele teada, et kohalike teede investeeringutoetust on võimalik taotleda eelmise aasta 20. detsembrini kahel otstarbel: teedele, mida läbib transiitliiklus ja ettevõtlusega seotud teede olukorra parandamiseks. Lisaks oli võimalik Tallinnal, Tartul, Narval ja Pärnul tulenevalt liiklusohutusprogrammi elluviimiskavast aastateks 2016–2019 taotleda toetust ka liiklusohutuse parandamiseks.

Tagasi üles