Politsei ootab teavet raske jalaga juhtidest

Kiirusemõõtmine. Foto on illustreeriv.

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Politsei- ja Piirivalveamet avas täna veebilehe, kuhu inimesed saavad pühapäevani märkida paiku, kus kihutavad juhid seavad liiklejaid ohtu. 

PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo märkis, et liiklustalgutest on saanud omamoodi kevadekuulutaja. Aprillis toimuvad liiklustalgud, kus politseinikud rahustavad 24 tunni jooksul liiklust kaardile märgitud kohtades.

Kuue päeva jooksul saab inimene märkida kaardile kohti, kus ta on kogenud, et kiiruseületajad on ohuks. «Iga sisestus aitab liiklust turvalisemaks muuta,» sõnas Loigo. «Politsei analüüse ja inimeste ettepanekuid kõrvutades saame probleemsetest kohtadest tervikliku ülevaate, mida saab kasutada igapäevatöös.»

Politseinikud rahustavad liiklust laekunud ettepanekute alusel 3. aprillil. «Sarnaselt möödunud aastale keskenduvad liiklustalgud kiiruseületajatele, sest kihutavad juhid vähendavad meie teedel kõige rohkem turvatunnet. Talgud on üks viis, kuidas kõik saavad panustada kogukonna turvalisusele ja olla abiks kasvõi sellega, et probleemile mõeldakse,» rääkis Loigo.

Ettepaneku märkimiseks tuleb valida kaardil sobiv koht ning ajavahemik, mil kiirust ületavad juhid ohte tekitavad. Rämpspostituse vältimiseks tuleb end läbi Facebooki tuvastada.

2017. ja 2018. aastal mõõtsid 24 tunnise perioodi jooksul kiirust rohkem kui 250 politseinikku, kes kontrollisid enam kui tuhandet kohta. 

Mullu vesteldi 1013 juhiga, kes sõitsid liiga kiiresti, 269 inimese osas alustati aga menetlust. 2017. aastal varem peeti tõsine jutuajamine 913 juhiga ning menetlust alustati 243 roolikeeraja suhtes.

Tagasi üles